KONST / Litografier / Färglitografi 15978136
nr 1597 8136
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 367/375, daterad -77. Färglitografi. Bladets mått: 59x41, oramat löst blad
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 12 februari 2024
kl 20:34:22
300 kr
350 kr
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson